Kedves György!
Magánszemélyként is bérbe adhatja, ebben az esetben az éves Szja bevallásában kell feltüntetnie a tevékenységből származó bevételt és ezt tárgynegyedévenként 15 % Szja előleg terheli, pontosabban mondva a költségek levonása után megmaradt részt., amit jövedelemnek hívunk.
Amennyiben Ön magánszemélyként cégnek ad bérbe és Ők megkövetelik az adószámot, akkor adószámos magánszemélyként adja bérbe, ebben az estben a kifizető felé kell költség nyilatkozatot tennie, valamint ő fogja számfejteni az önálló tevékenységből származó jövedelmet és a nettót összeget utalja ki Önnek, majd bizonylatot állít ki az Szja bevalláshoz.
Felmerül a lehetőség az EV. alapítására. Ennek előnye cégekhez képest, hogy nincs ügyvédi munkadíj. A szakszerű alapítás miatt célszerű viszont könyvelőt megbízni, fontos a kötelező bejelentések teljesítése is. Amennyiben Önnek van heti harminchat órát elérő munkaviszonya, havi szinten adó,-és járulékmentessé tehető. A bevétellel szemben költség számolható el, ez lesz az adóalap. Havi szintű nullás bevallásokat be kell adni a "nem kivett kivétre" majd az éves Szja bevallást és Hipa bevallásokat. Értékhatártól függetlenül talán javasolható a 80%-os módszer. Legalább pénztárkönyvi szintű nyilvántartást kötelező vezetni.
Amennyiben adószámos magánszemélyként adja bérbe, jó hír, hogy nem kell már 14 %-os Ehót fizetni az 1.000.000 Ft. feletti rész után.
További részleteket a honlapomon olvashat.
Ha kérdése van forduljon hozzám bizalommal:
Mart László
06/70/545-78-24
-
+1 Kiválló érthető válasz