Kedves Hölgyem, Uram!
Szeretnék webcameras modellként dolgozni. Úgy tudom, adózni kell utána. Ebben szeretnék segítséget kérni.
A chaturbate-en dolgoznék, aminek felületén keresnék tokeneket. Ezeket az aktuális dollár árfolyamon tudom beváltani, amit a saját bankszámlaszámra tudok kiutalni. Segítséget szeretnék kérni, hogy megfelelően tudjak adózni utána. Meg tudnák nekem mondani lépésről lépésre, hogy hogyan tudom bevallani a jövedelmemet? Havi szinten kell vagy elég év végén egy összegben bevallani? Vagy minden alkalommal, amikor kiutalom a bankszámlaszámra a pénzt, rögtön kell adózni? Jelenleg magánszemélyes adózóként dolgozom szépségiparban. Ez a vállalkozási forma elég lenne a munkához?
Remélem, tudunk együttműködni a jövőben.
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Molnár Sarolta
Vállalkozásindítás
1 válasz
Kedves Sarolta!
Kicsit sok a kérdés és bonyolult is ezt egy levélben megválaszolni. Ami egészen biztos: sem a szépségiparban, sem a tervezett tevékenység kapcsán végzett munka nem végezhető adószámos magánszemélyként. Ez az adózási forma nem erre lett kitalálva.
Ha azt kéri, hogy valaki lépésről-lépésre vezesse le, hogy mit kell tenni, arra ne várjon, nem fog bekövetkezni. Itt tervezni kell előre a vállalkozási formát, azon belül az adózási módot és közbe belép még a dollár és annak árfolyama is. Ez egy elég bonyolult helyzet, kifejezetten tanácsadót ajánlok Önnek ennek részletes átbeszélésére. Utána lesz lehetősége eldönteni, hogy ezt bevállalja saját magának, vagy könyvelő szolgáltatását veszi igénybe a könyveléshez.
-
+1 Jó vagy, tetszik. :)
2025.02.04. Szederjessy Gertrúd