A cég végelszámolás alatt van, semmi vagyonnal, pénzeszközzel nem rendelkezik, de bent ragadt 6 millió Ft tagi kölcsön.
A végelszámolás záró mérlegében minden sort nulla értékkel kell zárni. A tag lemond a kölcsön visszafizetéséről, a rendkívüli bevételek között kell elszámolni.
A gondom az, hogy azt olvastam, hogy illetéket kell utána fizetni, nem is keveset, 18 %-ot.
1. A tag nem hajlandó megfizetni- hozzáteszem, érthető módon- az illetéket.
2. Az illeték megfizetése újabb tagi kölcsönből lehetséges és így egy végeláthatatlan történetet keletkeztet.
Mivel a végelszámolást rövidre szeretnénk zárni, abban kérnék tanácsot, hogy miképpen lehet mentesülni az illeték alól.
Köszönöm
Elengedett tagi kölcsön
3 válasz
A számviteli törvény preambuluma szerint az Sztv. olyan szabályokat rögzít, amely a hatálya alá tartozó gazdálkodó szervezetek vagyoni, pénzügyi, és jövedelmi helyzetéről ad objektív információkat.
Sztv. a 136.§ -t követően meghatározza a gazdasági társaság vagyonának, saját tőkéjének egyes elemeit (jegyzett tőke,eredménytartalék, tőketartalék, ...). Ebbe nem tartozik bele az Sztv. szerinti "rendkívüli" bevétel, vagyis már csak a egyéb bevételek. Egy bevétel, ami pusztán „kihat”, illetve „közvetve” befolyásol, nem képezheti adó, illeték alapját. A bevétel megszerzése fogalmilag nem azonos a vagyonszerzéssel, illetve a vagyongyarapodással. A magyar adórendszerben a bevétel egy része adóalapot képez, míg a vagyongyarapodás illeték alapot. Egyidejűleg a kettő (adó és illeték) főszabályként nem alkalmazható. Ezt a bevételt az éves beszámolóban kell elkülönített soron szerepeltetni. Ezt meghaladó bejelentési kötelezettsége az adózónak nincs. Ezekből adódóan, az illeték megfizetése nélkül kivezethető.
Én is hasonló cipőben járok de ha nem jelentek be és nem fizeted meg megbüntett a NAV. A megoldás felszámolás indítás kérvényezese.
-
+1
2016.05.11. Vass Károlyné