Egyszerűsített foglalkoztatás bére utáni tao fizetés megállapítása

Üdvözlöm!
Vendéglátásban alkalmazott efo-s dolgozók után a bér mentesített része feletti társasági adó megállapítása érdekelne és annak könyvelése.

1 pont pont pont

2 válasz

Kedves Katalin!

A kérdezett tételt nem kell könyvelni, csak TAO adóalap módosítóba betenni.
Emiatt több lesz a TAO alap amiből következik, hogy több lesz a TAO.
Szerintem minden bérprogramban van olyan menüpont, ahol 1 gombnyomással kiszámolják ezt a tételt.

Üdvözlettel,
Kovács Zsuzsanna

1 pont pont pont

Kedves Katalin!

Az egyszerűsített foglalkoztatásban számfejtett bér tartalmazza a költségként elszámolható (KTGE) és a költségként nem elszámolható részt (KTGNE). Számviteli szempontból mindkettő bérköltség és az 54 bárköltségek közé könyveljük. Ám Tao szempontjából a kettő elkülönül egymástól, mert a KTGNE társasági adóalapot növel. Ha nem akarunk év végén azzal tölteni az időt, hogy az össz. EFO-bérből manuálisan gyűjtögessük ki a KTGNE részeket, akkor már havonta ketté bontva könyveljük. Javasolt két 54-es főkönyvi számot használni erre a célra. Normális bérprogram a két összeget a KTGE és a KTGNE részeket bontva hozza a bérfeladásban. Ha nem, akkor ezt manuálisan kell kiszámolni, sajnos. Évégén, amikor a társasági adóalapot állapítja meg, a kigyűjtött vagy elkülönítve könyvelt KTGNE összeget adóalap növelő tényezőként kell figyelembe venni.

Üdvözlettel
Sipos Enikő

1 pont pont pont

Az Ön válasza

A cookie-k segítenek minket a szolgáltatásnyújtásban. Szolgáltatásaink használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. További információ