A következőkben körülírt tevékenység adókötelezettségéről szeretnék információt kérni.
Adott egy online, Steam-es játék, amelyen belül különféle digitális fegyver/karakter kinézeteket lehet vásárolni/cserélni (a tárgyak tulajdonosa maga a platform, azaz a Valve). Egy harmadik oldalon ezeknek a tárgyaknak az adásvételét lehet lebonyolítani valós pénzért cserében. A tevékenységem úgy zajlik, hogy az EUR Revolut számlámon lévő pénzből megvásárolok ilyen kinézeteket/skineket és általában 1-2 héten belül eladom őket átlagosan 5-15% haszonnal, EU-n belül és EU-n kívül tartózkodó magánszemélyeknek. Az eladásból származó összeg kiutalásra kerül a Revolut számlámra, amiből új kinézeteket vásárolok, majd adok el és így tovább. A bizonytalanságom abban van, hogy mikor és mi után keletkezik adózandó jövedelmem? Minden Revolutra beérkező tranzakció után kellene adóznom, vagy csak azon összeg után, amelyet kiutalok a lakossági bankszámlámra, vagy a kiadások és bevételek közti különbség, azaz a haszon után, de akkor nem tudom mikor számít haszonnak, hiszen visszaforgatok minden eurót jelenleg az új vásárlásokba. Beleesik-e ez a tevékenység az EU-s OSS (One Stop Shop) szabályozás alá, ha igen, mit jelent ez számomra, mit jelent pontosan a 10.000 eurós határérték számomra?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Digitális tárgyak viszonteladása utáni adózás
2 válasz
Köszönöm a választ, abban esetleg tudna segítséget nyújtani, hogy ha meghaladom ezt az összeget, milyen módom van arra, hogy a jövedelemből adózzak és ne a bevételemből?
Érdemes lehet-e könyvelőhöz fordulnom, ha igen, milyen támpont alapján keressek, kell-e valamilyen specifikus ismeret, aminek köszönhetően jártas lehet valaki a témában?