Muszáj visszafizetni a cég tagjainak a fel nem használt pótbefizetéseket?

Muszáj visszafizetni a cég tagjainak a fel nem használt pótbefizetéseket?

Néhány évvel ezelőtt pótbefizetés vált szükségessé egy kft. saját tőkéjének helyreállítása céljából. A 2021. év olyan eredményesre sikerült, hogy a pótbefizetés (azaz a befizetett és lekötött tartalékba elhelyezett összeg) nélkül is eléri a saját tőke az elvárt mértéket. Ilyen esetben vissza kell-e fizetni a pótbefizetést? Dönthet-e úgy a tag, hogy a pótbefizetés összegével kiegyenlítené a kft. által részére kölcsönbe adott pénzt? Milyen közteherfizetési és -bevallási kötelezettséggel járna ez a magánszemély, illetve a cég számára? – kérdezte olvasónk. Greff Magdolna okleveles adószakértő válaszolt.

A cookie-k segítenek minket a szolgáltatásnyújtásban. Szolgáltatásaink használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. További információ