Leállították a norvég gázipari dolgozók sztrájkját
- 2022. július 06.
Könyvelő hírfigyelő
- adozona.hu
Az 5 százalék fölötti infláció miatt béremelést kértek a norvég gázipari dolgozók, és a termelés nagy részének leállítását helyezték kilátásba, a kormány azonban kötelezte őket és a cégeket, hogy egy független testület elé vigyék a vitájukat ahelyett, hogy rögtön abbahagynák a munkát és ezzel Európa gázellátását sodornák veszélybe – írja a hvg.hu.
