Leállította az Európa gázellátását fenyegető sztrájkot a norvég kormány
- 2022. július 06.
Könyvelő hírfigyelő
- Hvg.hu

Az 5 százalék fölötti infláció miatt béremelést kértek a norvég gázipari dolgozók, és a termelés nagy részének leállítását helyezték kilátásba, a kormány azonban kötelezte őket és a cégeket, hogy egy független testület elé vigyék a vitájukat ahelyett, hogy rögtön abbahagynák a munkát és ezzel Európa gázellátását sodornák veszélybe.
