Hibázott az Allianz – jókora bírságot kapott az MNB-től
- 2022. június 20.
Könyvelő hírfigyelő
- adozona.hu
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 61 millió forint bírságot szabott ki az Allianz Hungária Biztosítóra az adatfeldolgozási, nyilvántartási és ellenőrzési rendszer, az ügyfelek tájékoztatása, illetve a panaszkezelés során felmerült hiányosságok miatt. A biztosító többször nem tájékoztatta ügyfeleit, illetve a kötvény- és kárnyilvántartót egyebek közt a szerződések létrejöttéről, díjhátralékáról vagy megszűnéséről, olvasható az MNB honlapján.
