Idén sem lehet új erőműveket rendszerbe kötni, az egész iparágat féltik a napelemesek
- 2022. május 24.
Könyvelő hírfigyelő
- Hvg.hu

Május elején 0 (nulla) szabad kapacitást hirdetett meg a Mavir új erőművek rendszerbe állítására, vagyis nem lehet semmiféle új energiatermelő erőművet a hálózatra kapcsolni. Az iparági egyesületek nyílt levélben figyelmeztettek, hogy ezzel veszélybe kerülnek nem csak a szektor szereplői, de szén-dioxid-kibocsátás csökkentési célok teljesítése is.
