Anyacég átveszi a dolgozókat, milyen teendői vannak a munkáltatónak?

Cégcsoporton belül a leányvállalatból az anyavállalatba kerülnek át munkavállalók. Ebben az esetben a leányvállalatból rendesen, munkaviszony-megszüntetéssel, a 21T1041-en kiléptetjük a dolgozókat, és kiadjuk az igazolásokat, vagy az Mt. szerinti jogutódlást tekintve M30-as igazolást állítunk ki a munkavállalók részére, és jogfolytonos a munkaviszonyuk a anyavállalatnál? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

A cookie-k segítenek minket a szolgáltatásnyújtásban. Szolgáltatásaink használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. További információ