Adózás eredménytartalékból feltöltött jegyzett tőke után végelszámoláskor

Adózás eredménytartalékból feltöltött jegyzett tőke után végelszámoláskor

Olvasónk a következőt kérdezte: Egy kft. eredménytartalékból rendezte a jegyzett tőkéjét a kötelező 500 ezer forintról 3 millió forintra emeléskor. Most végelszámolással megszűnik a kft. A végelszámolás lezárásával a kft. saját tőkéje 3 millió forint alá fog menni. Ilyen esetben is meg kell fizetni az eredménytartalékból feltöltött jegyzett tőke után az osztalékadót? Tehát ha a feltöltés 2,5 millió forint volt, a végelszámolással a saját tőke meg például 2 millió forint, akkor mi a teendő? Hogyan, mennyi után kell fizetni az osztalékadót, és hogyan kell szerepeltetni a 71-es bevallásban? Erdős Gabriella adószakértő válaszolt.

A cookie-k segítenek minket a szolgáltatásnyújtásban. Szolgáltatásaink használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. További információ