Veszett rókát találtak a határ mellett
- 2022. április 04.
Könyvelő hírfigyelő
- adozona.hu
Március végén veszettség vírusát mutatta ki a román állategészségügyi szolgálat egy rókában a magyar határtól alig több mint 20 kilométerre fekvő, Szatmár megyei Batarcs (Batarci) településen. A veszettség az egyik legrégebben ismert és legveszélyesebb fertőző betegség, melyet a veszett állat, harapása útján, akár az embernek is átadhat, tehát az ellene való védekezés a humán megbetegedések megelőzését is szolgálja, olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján.
