Kölcsönzött dolgozó átvétele saját állományba: jogutódlás lesz-e?

Egy cég magyarországi telephelyén kölcsönzött dolgozókat foglalkoztat, akiknek egy részét saját állományba szeretné átvenni (kb. 100 főt). Az új szerződésben rögzítik, hogy a kölcsönzésben töltött időt elismerik kvázi szolgálati időként", a szabadságaikat átvihetik az új jogviszonyban. Kérdés: a NEAK is jogutódlásként fogja-e ezt kezelni? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő, jogász válaszolt.

A cookie-k segítenek minket a szolgáltatásnyújtásban. Szolgáltatásaink használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk. További információ