Bennfentes kereskedelem: magánszemélyt bírságolt az MNB
- 2022. február 16.
Könyvelő hírfigyelő
- adozona.hu
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 64 millió forint bírságot szabott ki egy magánszemélyre a bennfentes kereskedelmet tiltó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. A jegybank megállapította, hogy a magánszemély bennfentes információ felhasználásával EST MEDIA részvényeket értékesített tőzsdén kívül. Márpedig bennfentes kereskedés nem csak vételi, de eladási ügylettel is megvalósulhat, olvasható az MNB honlapján.
